Scenariusz lekcji w pustyni iw puszczy

Pobierz

Piszemy kartkę z pamiętnika, jaka mogłaby powstać w dniu 26 stycznia 1885.mgr Agata Wojewódzka Scenariusz lekcji języka polskiego do przeprowadzenia w klasie V szkoły podstawowej Temat lekcji: Przygody Stasia i Nel - nasze spotkanie z powieścią Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" 1.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Sposoby podróżowania Stasia i Nel Znajdź słowo.. Bohaterem, który towarzyszy w trakcie wielu przygód dzieciom, jest pies rasy mastiff nazwany Sabą, czyli po arabsku "lwem".Język polski W pustyni i w puszczy jako powieść.. Temat: "W pustyni i w puszczy" - charakterystyka postaci Stasia Tarkowskiego.. R1IyLDPUVFYjJMateriały do pracy z lekturami (cykle lekcji): Quo vadis, Alicja w Krainie Czarów, Pan Tadeusz, Syzyfowe prace.. Scenariusze lekcji Temat 1.: Nieznane miejsca łatwiej uporządkowa .W pustyni i w puszczy- pomysł na cykl lekcji tropem afrykańskiej przygody.. Metoda sześciu kapeluszy.. Ewa Ziejewska.. Scenariusze do lektur.. Wstęp: zapoznanie uczniów z celem lekcji (informacja o konkursie) Podział klasy na 4 grupy.. Opracowanie: Anna Murdzek, Joanna Piasta-Siechowicz.Typ materiału: Scenariusz zajęć.. Niebawem rok szkolny się zakończy.. Typ materiału: Scenariusz zajęć.. Czas trwania lekcji .. LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ.. Lekcja on-line na podstawie schematu: W pustyni i w puszczy jako powieść Lekcja on-line..

Klasa 6 Polski W pustyni i w puszczy.

Wiązki zadań do lektur: Syzyfowe prace, Quo vadis, W pustyni i w puszczy, Klątwa starej stróżki, Powrót taty, Akademia Pana Kleksa, Zemsta.. Uczniowie dzielą się swoimi wrażeniami po przeczytaniu powieści.. II.Świat przedstawiony w lekturze "W pustyni i w puszczy".. Temat: Stasia Tarkowskiego dzielny, młody człowiek - charakterystyka postaci (2 godz.).. Cele: Uczeń: wie, czym jest charakterystyka postaci, zna treść lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, potrafi dokonać oceny postępowania bohaterów,W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza jest jedną z lektur obowiązkowych w klasach IV-VI szkoły podstawowej.. Nie sposób wyobrazić sobie współczesnej szkoły bez nowatorskich rozwiązań i działań, które .W kręgu podróży i przygody - na postawie powieści Henryka Sienkiewicza oraz filmu "W pustyni i w puszczy" Jadwiga Mostowska Cele lekcji cel ogólny: poznanie literackich oraz filmowych konwencji i motywów charakteryzujących gatunek literacki/filmowy - powieść podróżniczo-przygodowa, film przygodowy oraz wprowadzenie do analizy i interpretacji dzieła filmowegoScenariusz nr 78.. Zadania i ćwiczenia do tematów: budowanie akapitów i argumentów.W powieści "W pustyni i w puszczy" Sienkiewicz wymienia około stu pięćdziesięciu gatunków zwierząt i tyle samo gatunków roślin..

Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.

Materiał pozwoli Ci poznać różnice między nowelą a powieścią na przykładzie "W pustyni i w puszczy".Scenariusz zajęć z wykorzystaniem metody WebQuestu język polski kl. V Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej lub w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej około miesiąc przed rozpoczęciem omawiania lektury - "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.Proponowany cykl lekcji języka polskiego poświęconych "W pustyni i w puszczy" związany jest z powieścią Henryka Sienkiewicza, grą planszową o tym samym tytule oraz internetową platformą wiedzy.. Opracowanie: Patrycja Woźniak.. "W pustyni i w puszczy" MIEJSCE AKCJI Afryka A dokładniej.. CZAS AKCJI koniec XIX wieku .. i inni Chamis Autor: Anna Tatarewicz Źródła: pies lew wielbłąd HenrykKlasa 5.. Sienkiewicz chciał, aby .Konspekt zajęć, Stanisław Tarkowski .. 18 kwietnia 2020.. 28 grudnia, 2019. szkoła podstawowa język polski klasa: V/VI autor: Marzena Buszka blog autorki - kliknij Cele lekcji: W tej lekcji: dowiesz się, kim był autor książki, poznasz kilka ciekawostek o .scenariusze lekcji w pustyni i w puszczy.doc • temat i: poznajemy szlak wĘdrÓwki stasia i nel.. "W pustyni i w puszczy" - pytania do treści Koło fortuny.. Czy wiecie czym jest Karate?. Scenariusz lekcji Materiały dla nauczyciela Geneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd..

H. Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy, cz. 2.

Ze względu obszerność powieści oraz skomplikowanie treści (zwłaszcza w partiach .. Jest to sport oraz sztuka walki jak iPrzebieg lekcji: Działania organizacyjne.. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo-W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni.. Po odliczeniu wszystkich dni wolnych, które przed nami, okazuje się, że bliżej do końca niż dalej.. utrwalisz sobie wydarzenia opisane w książce w krótkim filmiku, dołączonym do prezentacji, wykonasz notatkę i rysunek.. Pobierz.. Lekcja przeznaczona dla klasy 5 szkoły podstawowej.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Świat przedstawiony w lekturze "W pustyni i w puszczy".. Materiał pozwoli Ci utrwalić pojęcia związane ze światem przedstawionym w powieści (miejsce i czas akcji, bohaterowie itd.).. Przyjdą zasłużone wakacje!. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo-podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. artykuł.. J. polski SP / Klasa 5 polSP / Klasa 6 polSP / Szkoła podstawowa.. 2 godziny lekcyjne.. Przygotuj książkę jeżeli masz w domu.. temat ii : burza piaskowa..

Uwagi do scenariusza .

Zapoznaj się z informacjami w poniższej prezentacji - znajdziesz tam też odnośniki do innych stron, gdzie znajdziesz więcej wiadomości, które mogą .. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - ćwiczenie wprowadzające, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-cwiczenie-wprowadzajace.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!W formie równoważników zdań zapiszcie tytuły zdarzeń, które zostały przedstawione na lekcji w formie stop‑klatki.. Zaczynamy.. Losujemy bohatera.. Scenariusz - plik pdf.. Tymczasem o tylu działaniach jeszcze nie napisałam.Klasa 6 c język polski środa, 18 listopada 2020 r. Na dzisiejszych dwugodzinnych zajęciach języka polskiego pracujemy w dalszym ciągu z treścią lektury pt. "W pustyni i w puszczy".Na pierwszej lekcji wykonasz zadania związane z wydarzeniami, które miały miejsce podczas wędrówki Stasia i Nel po Afryce.Scenariusz lekcji w kl. V Temat: Widzę, słyszę ,czuję i opisuję.. Nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji zarówno tekst Sienkiewicza, jak i mat.Wątek przyjaźni w powieści "W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Jednym z ważniejszych motywów powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.Podróże małe i duże, czyli podróżujemy po Afryce z bohaterami powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. (1 - pan Linde, 2 - Staś, 3 - Nel, 4 - Gebhr, 5 - pan Tarkowski, 6 - Dinah) Sporządzamy o nim notkę do Wikipedii (7 informacji).. Praca w grupach: (grupy wykonują zadania konkursowe, otrzymują za ich wykonanie punkty) Zadanie 1: Ułożyć krzyżówkę na podstawie faktów z powieści "W pustyni i w puszczy" (5 haseł, praca z .. "W pustyni i w puszczy" - utwór literacki a jego adaptacja filmowa (scenariusz lekcji) Cele dydaktyczno- wychowawcze-zapoznanie uczniów ze specyfiką tworzywa filmowego.-zwrócenie uwagi na różne możliwości ekspresji sztuki filmowej.-wzbogacenie słownictwa uczniów o wyrazy, .. Wychowanie fizyczne Jak obronić się przed atakiem innej osoby?. temat iii : dynamicznoŚĆ opisu sytuacji na przykŁadzie burzy piaskowej.. tKlasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski ćwiczenie po lekcji lekcja polskiego powtórzenia w pustyni W pustyni i w puszczy.. wg Aneta62.Kartka z pamiętnika wybranego bohatera.. Scenariusze do lektur.. Elementy samoobrony..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt