Streszczenie tekstu kto ma racje

Pobierz

obydwaj mają mówią dobrze no jeden liczy normalnie i wychodzi 6 a drugi liczy do góry nogami wychodzi 7.. Dla Antygony najważniejszą wartością była rodzina.. Treść.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Miłość niejedno ma imię… - notatka; Jeśli ma się zbyt wielu przyjaciół, to w rzeczywistości nie ma się żadnego "Kto kocha jest w stanie oddać ukochanej osobie wszystko, co ma najcenniejszego.". Jego zachowanie świadczy o tym, że jest bezwzględny, gwałtowny i bezkompromisowy.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1. twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Przemawiają przez niego racje rozumu: winny musi ponieść konsekwencje.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Schemat streszczenia.. Każdy człowiek ma jakieś wartości, które, będąc dla niego najważniejszymi, nadają sens jego życiu.. Kierując się tymi ideałami, człowiek zmierza do wyznaczonego celu.. Czym jest miłość w świetle słów Jana Pawła II?. Sprawdzałam :) nie jest ani 6 ani 7 bo te klocki .Dzisiaj stoimy tutaj aby dokonać wyboru, kto ma racje, Antygona, czy Kreon Chciałbym przedstawić zarzuty na króla i stanąć w obronie Antygony!. Kreon, jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości..

Kto ma racje?

Ponadto despotyczny władca nie pamiętał o swojej religii i związanych z nią tradycjach.. Kreon, jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.Plan wydarzeń opowiadania "Ikar" Jarosława Iwaszkiewicza.. W jej obronie nie wahała się nawet oddać życia.Kto ma rację Antygona czy Kreon?. 9 godzin temu; .. 8.kto według zamysłu rejenta milczka ma zostać żoną .. odwołując się do fragmentu lalki;Ktoś, kto w ciągu godzin usiłuje zmienić to, na co się złożyły lata, daje dowód, że jest hochsztaplerem, jeżeli zaś udaje mu się zrealizować swe zamierzenia - jest hochsztaplerem niebezpiecznym.. Dwoje głównych bohaterów ,, Antygony" staje po przeciwnych stronach, Kreon po stronie prawa ludzkiego, zaś Antygona po stronie praw .Nie mogą mieć obaj racji - albo coś składa się z 6 albo 7 elementów.. Nie potrafi przyjąć sprzeciwu, dlatego skazuje Antygonę na śmierć.. Bryk.pl; pytania; REKLAMA.. Mnie jednak ten zarzut nie grozi, należę bowiem nie do tych, którzy przekonują, lecz do tych, których przekonują.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. Dokonują oni wyboru nie między dobrem i złem, ale pomiędzy pozytywnymi wartościami, którym hołdują..

obydwaj mają racje.

Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych lub innych.. Antygona broniła prawa boskiego, jakim jest religijny nakaz grzebania zwłok, które nie pochowane, nie mogły uzyskać spokoju w krajnie zmarłych.. Wielbłąd na stepie - streszczenie; Dzień na Harmenzach - streszczenie i .9.. Po czyjej stronie jest racja Antygony czy Kreona.. Antygona reprezentowała jednostkę, Kreon zaś państwo.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. Sadzę, iż wszyscy tutaj zebrani znają dzieje rodu Labdakidów, dlatego też chciałabym przejść do sedna sprawy, czyli wypowiedzieć się na temat kto ma rację, Antygona, czy Kreon?. twoja praca powinna liczyć co .Moim zdaniem w tym konflikcie rację miała Antygona.. Zauważenie przez Iwaszkiewicza zaczytanego chłopca niezwracającego uwagi na nic dokoła.Ten, kto cierpi, ma rację - motyw cierpienia w literaturze.. Czekanie przez ludzi na tramwaj.. Filmy.. W streszczeniu nie powinno .W ,,Antygonie" Sofoklesa, jako w typowej tragedii greckiej występuje konflikt tragiczny, polega on na konieczności wyboru pomiędzy dwoma , tak samo ważnym racjami.. Wielu ludzi zadawało sobie to pytanie, jedni sądzą, że Kreon, gdyż ukarał zdrajcę, a inni że Antygona która sprzeciwiła się władcy, ponieważ bardzo kochała obu braci..

...Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 wyrazów.

Wszystko zaczęło się od tego, że dwóch braci było następcami tronu miasta Teb, Polinejk i Eteokles.Wydaje się, że Kreon jest pozbawiony ludzkich uczuć.. Czy antygona miała rację.. Córka Edypa uznawała przede wszystkim nakazy boskie, odrzucając prawo ludzkie, które przecież w każdej chwili może się zmienić.. Zarówno Antygona jak i Kreon mieli jakieś swoje racje, ale jak widać dążenie każdego nich do swojego celu skończyło się .Kto miał rację Antygona czy Kreon.. Spójrzcie sobie do góry nogami i normalnie!. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych lub innych.. całej powieści bolesława prusa oraz wybranego tekstu kultury.. W oparciu o opowiadania Sapkowskiego,, Kwestia Ceny.. Kto ma racje w Antygonie młodzi czy starzy?. Kierowała się miłością, o której istnieniu Kreon, zdaje się, zapominał.. Czy kreon miał rację.. Schemat streszczenia jest w dużym stopniu zależny od struktury tekstu źródłowego - inaczej wyglądać będzie przecież streszczenie tekstu literackiego, inaczej naukowego etc. Stąd też trudno o ogólny plan budowy tego rodzaju wypowiedzi.. W ,,Antygonie" polega on na wyborze pomiędzy prawami boskimi, a prawami ludzkimi.. Inspiracja do napisania opowiadania poprzez oglądanie obrazu "Upadek Ikara"..

Nie cytuj fragmentów tekstu źródłowego.

Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. całej powieści bolesława prusa oraz wybranego tekstu kultury.. Historia zaczęła się, wtedy gdy król Edyp opuścił Teby, a jego synowie Polinejkes i Eteokles nie mieli zielonego .Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt