Kultura minojska i mykeńska prezentacja

Pobierz

Powstała na Krecie, uznawana jest za pierwszą cywilizacje świata egejskiego.. Wszystkimi osadami Achajów dowodził król będący władcą miasta Myken.Kultura Mykeńska.. Chociaż wśród historyków istnieją rozbieżności, kultura minojska jest zazwyczaj .Cywilizacja minojska ywilizacja mykeoska Rozwijała się w okresie III tys. p.n.e. - ok. 1450 r. p.n.e. Rozwijała się w okresie II tys. p.n.e. - 1200 r. p.n.e. Rozwijała się na obszarze Krety i innych pobliskich wysp Rozwijała się w południowej części Płw.. Czas trwania tej kultury datuje się na 3000 do 1400 r. Mieszkańcy Krety stworzyli dobrze zorganizowana cywilizację, która wykształciła własne pismo i rozwinięta sztukę, a najbardziej przejawiała się w osiągnięciach architektonicznych (obszerne pałace).. Wszystkie krótkie i ciekawe.. Najstarsze dzieje Grecji - wykład.. W ten sposób powstał pismo linearne typu B, budowano wielokondygnacyjne pałace; budulcem kamień, miasta i cytadela otoczona potężnymi murami - mury cyklopie budowane bez zaprawySztuka egejska minojska i mykeńska Download Now Download.. ałkaoskiego, głównie na Peloponezie.Kultura mykeńska W 1700 r. p.n.e. we wschodniej części Półwyspu Peloponeskiego pojawiło się jedno z greckich plemion - Achajowie.. About us; DMCA / Copyright Policy; Privacy Policy; Terms of ServiceW kolejnych tysiącleciach rozkwitały na tym obszarze kultura minojska i mykeńska..

Kultura minojska i mykeńska - prezentacja.

Jedną z najczęstszych teorii jest to, że jej pierwsi mieszkańcy przybyli z Anatolii i przybyli na wyspę około 7000 lat pne.. Cywilizacja ta została nazwana minojską przez brytyjskiego archeologa Arthura Evansa, który na początku .ROZDZIAŁ II.. Swy­mi po­cząt­ka­mi się­ga po­ło­wy II ty­siąc­le­cia p.n.e. Za­czę­ła się roz­wi­jać na Pół­wy­spie Pe­lo­po­ne­skim, za­nim nad Mo­rzem Egej­skim po­ja­wi­ły się ple­mio­na grec­kie- podboje Aleksandra wielkiego- wojna peloponeska (oraz okres hegemonii teb) -wielka kolonizacja (okres zasięg cechy) -warunki naturalne Grecji - kultura minojska i mykeńska cechy charakterystyczne - wojny grecko-perskie przyczyny przebieg 2019-10-02 21:17:41; Czym charakteryzowała się kultura mykeńska 2014-12-03 13:52:36KULTURA MINOJSKA I MYKEŃSKA by Zosia Zając on Prez .. Tym razem filmy oraz teksty.. - Okolicznie.. CYWILIZACJA MINOJSKA I MYKEŃSKA KULTURA MYKEŃSKA EPOKA CYKLADZKA, MINOJSKA, MYKEŃSKA OK. 2000 - 1200 P.N.E. Na terenie tym utworzyli swoje osady, jednak nigdy nie starali się utworzyć jednego, silnego państwa.. Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji.. Obejrzymy je w czasie przewidzianym na konsultacje z historii (poniedziałki, godz. 15:15-16:00)..

Temat 2.Kultura mykeńska.

W 1700 r. p.n.e. we wschodniej części Półwyspu Peloponeskiego pojawiło się jedno z greckich plemion - Achajowie.. WIEKI CIEMNE OK. 1200 - 800 P.N.E. 1200 - 1050 P.N.E .Ruiny starożytnego Koryntu KULTURA MYKEŃSKA (Peloponez) Najstarsza greckojęzyczna kultura (ok. 1700/ p.n.e.) rozwijająca się na terenie Grecji kontynentalnej (stopniowo rozprzestrzeniła się na inne obszary regionu egejskiego), ostatnia faza kultury helladzkiej.. Przypominam: jeśli ktoś nie ma możliwości obejrzenia filmów z napisami, proszę o informację.. Najstarsze dzieje Grecji : Nanstarsze dzieje Grecji - notatka.. Zamek w Mykenach- plan 59.. =KULTURA MYKEŃSKA= Początkami sięga połowy II tysiąclecia p.n.e .The Kultura minojska, zwana także kulturą przed-hellenistyczną, kulturą egejską, kreteńską lub minojską, rozkwitła na wyspie Krecie w latach 3000 a.C. do 1450 a.C..

Starożytna Grecja - Cywilizacja minojska.

W tym okresie w pałacu w Knossos weszło w użycie nowe pismo linearne, któregoKultura minojska i mykeńska Opracowała Helena Tomaszewska .. Jest to jedna z najstarszych kultur epoki brązu.. O potędze mieszkańców Krety świadczą ruiny pałacu w Knossos.. Zamek w Mykenach- rekonstrukcja .KULTURA MYKEŃSKA GRECKA (ACHAJOWIE) Po roku 1400 ( r. p.n.e.) na Peloponezie rozwinęła się inna kultura - kultura mykeńska i to była ona pierwsza grecka kultura, z językiem greckim, linearnym B - odczytanym, stworzyli ją Achajowie.. Temat 1.. STAROŻYTNA GRECJA.. ApogeumCECHY KULTURY MYKEŃSKIEJ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt