Opowiadanie twórcze genially

Pobierz

Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Podczas pisania opowiadania pamiętaj, że prezentowane wydarzenia powinny logicznie z siebie wynikać i zmierzać do rozwiązania.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Answers: 3 on a question: Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią.. Uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.Przykładowe planowanie: Oto przykład planu opowiadania twórczego.Zapoznaj się.Korzystając z przykładu, zrób własny plan.Możesz wykorzystać czystą kartę: Plan wydarzeń.. Wstęp; ,to forma wypowiedzi literackiej ukazująca określony świat przedstawiony, złożony z czasu i miejsca akcji, bohaterów oraz wydarzeń powiązanych ze sobą w porządku chronologicznym i przyczynowo-skutkowym.W zależności od tego, czy tworzymy tekst na podstawie czyjejś wypowiedzi ustnej lub pisemnej, czy korzystamy z własnych obserwacji, wyróżnia się opowiadanie odtwórcze i twórcze.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Można też zacząć od zaciekawiającego .Opowiadanie Podziel na kategorie.. We wstępie w niebanalny sposób wprowadzam czytelnika w świat przedstawiony (czas akcji, miejsce akcji, okoliczności wydarzeń, bohaterowie)..

Spotkanie z wężem boa.6.Opowiadanie twórcze nn by Mirosława Nowak on Genially.

Klasa 3 Polski.. Uporządkuj wiedzę na temat postaci, które opiszesz - ich zachowania, wygląd, cechy charakteru, przyzwyczajenia.- przygotuj plan pracy, dzięki któremu ustalisz, kiedy wprowadzisz zwroty akcji, jakie wydarzenie będzie punktem kulminacyjnym w Twoim wypracowaniu.W każdym arkuszu egzaminacyjnymjednym z tematówpracy pisemnejjest opowiadanie twórcze.Może nim być np. współczesna wersja mitu, przypowieści,baśni, legendy lub ballady.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).2 Opowiadanie twórcze na podstawie literatury, filmu, komiksu itd.. Klasa 3 Polski.. Opowiadanie Koło fortuny.. Kłopoty, zagadki, tajemnice to moja specjalność.. Napisz krótki plan wydarzeń, np.:1.. 5.Słowianka.. KOLEKCJA DOBBLE RÓŻNE NARZĘDZIOWNIK- DD ZESTAW INTERAKTYWNYCH TABLIC GENIALY .. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….. Wypadek5.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. opowiadanie Połącz w pary.Opowiadanie jest wypowiedzią narracyjną, która polega na przedstawieniu ciągu zdarzeń.. 2,3,4,piszemytwórcze opowiadanie,1,obok tego ołówka kliknij i wysłuchaj objaśnień na każdej stronie,1,Co to jest opowiadanie ?.

Co to jest opowiadanie?Zwróć uwagę, jakich słów, odzywek i powiedzonek używają.

OPOWIADANIE (3) ORTOGRAFIA (11) PLASTYCZNO - TECHNICZNE (8)Wykonaj ćwiczenie - opowiadanie twórcze z dialogiem Powered by TCPDF () Strona 1/1opowiadanie, opowiadanie twórcze, dzielenie się pomysłami, pomysł na lekcję, rozpisywanie, kryteria, fabula, urozmaicenie, puenta, opis, charakterystyka .JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Uwielbiam książki, ale zwykle to one wpędzają mnie w tarapaty.. Opowiadanie Połącz w pary.. opowiadanie Połącz w pary.Przykłady sformułowań, które mogą być pomocne w napisaniu wstępu np.: Opowiem Wam o wspaniałej przygodzie…, Pewnego jesiennego dnia…, Zdarzyło się to…, Nie uwierzycie, co mi się przydarzyło…., Tego wieczoru…, Było słoneczne sierpniowe popołudnie…,Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Stosuję rytm akapitowy (na przemian stosuję dłuższy i krótszy akapit).. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie .Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.. W tym przypadku również ogromną rolę odgrywa wyobraźnia.. wg Niebieskitulipan.. Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek)..

Opowiadanie twórcze - DD Rzepka - E. Dąbrowska Cukierku, Ty łobuzie - P. Loryńska Cukierku, ...

Pewnego razu….. W swoim opowiadaniu umieścisz bohaterów lektury np. w nowej sytuacji, zmienisz bieg wydarzeń.Współczesna wersja baśni, legendy, mitu lub przypowieści - odmiana opowiadania twórczego, które przedstawia przygody przeniesionych w czasy współczesne bohaterów znanychz baśni, legend, mitów lub przypowieści.. Opowiadanie Połącz w pary.. Wybór miejsca na trening.3.. Była piękna, słoneczna niedziela….. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Mam też niezwykły talent.Poradnik - jak napisać dobre opowiadanie; krótki film z udziałem Rafała Witka, autora książek dla dzieci i młodzieżyMade with Ćwiczenie 4.. To oznacza, że musisz wykazać się dobrą znajomością utworu.. Pracę lub zdjęcie pracy zapisanej w zeszycie Możesz skorzystać z propozycji tematów zamieszczonych poniżej .Mam na imię Anatol.. Samodzielna wyprawa do dżungli.2.. Ma zwykle jednowątkową akcję i jednego głównego bohatera.. Twoja praca nie może być krótsza niż dziesięć zdań.. Ustal temat i plan tekstu - czyli zastanów się, o czym chcesz napisać i co się w tekście wydarzy, co będzie w nim najważniejsze; zanotuj swoje ustalenia w punktach.. Mam akapit przed każdą częścią rozwinięcia (co najmniej 3).. Ten rodzaj opowiadania również wymaga trójdzielności i dotyczy dopisania dalszej historii bądź losów bohaterów konkretnego dzieła..

#współczesna_wersja_baśni_legendy_mitu_lub_przypowieści #ćwiczenia #kl6 #opowiadanie_twórcze.

W takiej pracy musisz wykorzystać6 z 10 następującychelementów twórczych:czas, miejsce wydarzeń,elementy opisu (bohatera, przedmiotu,krajobrazu,przeżyć), elementycharakterystyki .Na egzaminie opowiadanie twórcze będzie zawsze związane z treścią lektury obowiązkowej wskazanej w poleceniu.. wg Niebieskitulipan.. Pewnego dnia w Warszawie….. Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.Było piękne, zimowe popołudnie…..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt