Symbole umieszczone na metkach ubrań

Pobierz

Przekreślony trójkąt informuje, że stosowanie wybielaczy i odplamiaczy jest zabronione.Symbole prasowania, prania czy suszenia, które umieszczone są na metkach, nie znajdują się tam bez powodu.. Prasowanie dopuszczalne w temperaturze do 100°C Prasowanie dopuszczalne w temperaturze do 150°CSep 27, 2021Co oznaczają symbole na metce - jak mam wyprać to ubranie?. Symbole umieszczone na metkach ubrań można podzielić na cztery główne kategorie: pranie, suszenie i prasowanie, czyszczenie chemiczne oraz wybielanie.. Producenci ubrań i tkanin informują w ten sposób, jak dbać o ubrania, aby zapewnić im jak najdłuższy żywot.. Symbole Prasowania.. Zobacz, co konkretnego oznaczają!. Niektóre z tych symboli przedstawiono poniżej: Pranie Pranie w gorącej wodzie (maks. 95°C), normalny cykl.Aug 4, 2021Aug 28, 2021Symbole na metkach dotyczące prasowania Jeśli symbol żelazka na metce nie jest przekreślony, to znaczy że tkaninę można bezpiecznie prasować.. Odzieży nie można prać, a jedynie czyścić chemicznie.. Normalny cykl prania w max temp.. Przykłady symboli do oznakowania sposobu konserwacji tekstyliów, zgodnie z PN-EN ISO 3758 Tekstylia - System oznaczania sposobu konserwacji z zastosowaniem symboli.. Im więcej kropek, tym bardziej rozgrzane może być żelazko:Oznaczenia na metkach dotyczące suszenia Wszystkie symbole dotyczące suszenia mają kształt kwadratu..

Symbole na metkach potrafią właściwie odczytać nieliczni.

Poniżej przedstawiam ich wyjaśnienia: Oznakowanie produktu włókienniczego musi zawierać określenie składu surowcowego produktu i sposobu konserwacji produktu (z wyjątkami).Cztery grupy symboli na metkach ubrań .. Są to bardzo delikatne materiały, które powinno się prać ręcznie przy użyciu detergentu specjalnie przeznaczonego .Apr 12, 20226 days agoMówi o tym symbol trójkąta na metce- jeśli jest przekreślony nie wolno nam użyć żadnych środków odplamiających i wybielaczy zawierających chlor- nawet jeśli ubranie jest mocno brudne !. Mokrą odzież najczęściej się rozwiesza, ale coraz więcej konsumentów ma w domu automatyczne suszarki.. Jeśli jest on pusty, oznacza konieczność unikania suszarek bębnowych czy pralko-suszarek, a jeśli przekreślony - suszenie w ogóle nie jest dozwolone.. Powtórz Strona główna.. Symbole na metkach ubrań Postanowiłyśmy rozwiązać raz na zawsze ten problem i rozszyfrowałyśmy symbole znajdujące się na większości odzieżowych metek.. Radzisz sobie z symbolami z metek?. Normalny cykl prania w max temp.. Symbole Czyszczenia.. W każdej z tych kategorii znajduje się kilka oznaczeń, których właściwe odczytanie korzystnie wpłynie na wygląd i kondycję materiału.Apr 8, 2021Na metkach wszytych po wewnętrznej stronie ubrań są umieszczone symbole informujące o zalecanych metodach prania i pielęgnacji odzieży..

Przekreślone koło - nie można czyścić na sucho.Lista symboli na metkach ubrań.

pamiętajmy o tym również piorąc ubrania dziecięce - taki środek pozostaje w tkaninie na długo i może powodować silne alergie skórne.Symbole na metkach ubrań możemy podzielić na: Symbole Prania.. Warto więc spojrzeć na niejedną metkę.. Prać ręcznie w temperaturze 40°C maksimum.. Normalny cykl prania w max temp.. Jeśli będziemy się do nich stosować, odzież posłuży nam znacznie dłużej.. 60°C.Symbole na metkach odzieży stworzone zostały po to, aby pomóc w odpowiedni sposób obchodzić się z ubraniami.. Symbole Suszenia.To one, symbole zamieszczone na metkach naszych ubrań, sprawiają najwięcej kłopotów podczas przygotowywania prania.. Prawie każdy znajdzie informację, w jakiej temperaturze prać, ale dalej zaczynają się problemy.. Zarówno nieodpowiedni sposób suszenia, jak i zbyt wysoka temperatura szybko powodują niszczenie materiału, a w konsekwencji jego zniszczenie.Symbol dłoni znajdziemy bardzo często na metkach dołączonych do ubrań, takich jak wełna i jedwab.. Symbole prasowania.. Normalny cykl prania w max temp.. W kwadracie mogą pojawiać się dodatkowe oznaczenia: łuk - konieczność rozwieszenia;Poniżej znajdują się umieszczane na metkach symbole związane z praniem wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia: trójkąt - można wybielać, zarówno przy użyciu wybielacza chlorowego, jak i tlenowego, trójkąt z symbolem "Cl" w środku - można chlorować, trójkąt z dwiema poprzecznymi liniami w środku - zalecane jest wyłącznie wybielanie tlenowe,Kwadratowe symbole na metkach dotyczą warunków suszenia ubrań..

Zacznij dbać o swoje ubrania.Legenda symboli ostrzegawczych - Symbole na metkach i wszywkach.

Wyróżniamy dwie literki: "P", która mówi o tym, że trzeba ubranie czyścic chemicznie i literkę "F", która symbolizuje delikatne pranie chemiczne w normalnych warunkach.. Podobnie jak w przypadku oznaczeń prania, maksymalna temperatura oznaczana jest kropkami wewnątrz rysunku.. Koło z literą w środku - możliwe czyszczenie na sucho, ale tylko poprzez zastosowanie odpowiedniego programu.. Niektóre z tych symboli przedstawiono poniżej: Pranie Pranie w gorącej wodzie (maks. 95°C), normalny cykl.Podzieliliśmy omawiane symbole na metkach na: Pranie - oznaczenia na metkach dotyczące prania; Pranie chemiczne oraz wybielanie; Prasowanie - oznaczenia na metkach dotyczące prasowania; Suszenie - oznaczenia na metkach dotyczące suszenia; Chyba każdy miał taki moment, że przed praniem patrzył na symbole na metkach i nie miał pojęcia co oznacza większość z nich.Na metkach wszytych po wewnętrznej stronie ubrań są umieszczone symbole informujące o zalecanych metodach prania i pielęgnacji odzieży..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt